VšĮ „Gamtos ateitis“, kaip ir kitos pakuočių atliekų, atliekų tvarkymo organizacijos, miesto renginių organizatoriai, savivaldybių atstovai, gamintojai sausio 20 d. buvo pakviesti į Aplinkos ir energetikos komiteto Vilniaus miesto savivaldybėje surengtą diskusiją „Vilnius be vienkartinio plastiko“.

Diskusija buvo surengta siekiant išsiaiškinti efektyvius būdus atsisakyti vienkartinio plastiko pakuočių ir aptarti vienkartinių plastiko pakuočių uždraudimo Vilniaus miesto renginiuose klausimą – anksčiau, nei į nacionalinę teisę bus perkelta 2019 m. gegužės 8 d. ES tarybos priimta Plastiko direktyva, kurioje nustatyta, kad nuo 2021 m. Europos Sąjungoje bus uždrausta parduoti ir naudoti vienkartinius plastikinius daiktus, tokius kaip vienkartiniai stalo įrankiai, vienkartinės lėkštės, vienkartiniai puodeliai, vienkartinės stiklinės, gėrimų šiaudeliai ir pakeliai, ausų krapštukai bei balionų lazdelės.

Šiandien, sausio 22 d., Vilniaus savivaldybės išplatintame pranešime pristatomas sostinės tarybos priimtas neeilinis sprendimas – nuo 2020 m. kovo Vilniaus mieste vykstančiuose renginiuose nenaudoti jokių vienkartinių plastikinių indų.

Vienkartiniai plastikiniai gaminiai paprastai yra skirti naudoti tik vieną kartą arba trumpą laikotarpį, o po to išmetami, tuo užteršiant gamtą. Masinių renginių metu susidaro išties dideli vienkartinių plastikinių indų atliekų kiekiai, kurie yra kenksmingi ekosistemoms. Tikimasi, kad šis Vilniaus miesto priimtas sprendimas, prisijungiant prie ryžtingų ekologinių iniciatyvų šalies mastu, padės mažinti plastiko atliekų kiekį Vilniaus mieste bei mokys miestiečius sąmoningumo atliekų tvarkymo srityje.

Plačiau skaitykite čia.