Iki 2021 m. liepos 3 d. vienkartinio plastiko mažinimo direktyvos reikalavimai turi būti perkelti į nacionalinę teisę. Nuo šios datos įsigalios draudimas teikti rinkai kai kuriuos vienkartinius plastikinius gaminius: stalo įrankius (šakutes, peilius, šaukštus, lazdeles), lėkštes, šiaudelius, gėrimų maišiklius, oro balionėlių lazdeles, plastikinius kosmetinius krapštukus, iš politireninio putplasčio (angl. expanded polystyrene) pagamintą gėrimų tarą, gėrimų puodelius, įskaitant jų kamštelius ir dangtelius, maisto tarą, taip pat visus iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus gaminius.

Taip pat nuo liepos 3 dienos turės būti atitinkamai paženklinti ir rinkai teikiami gėrimų indeliai, tabako gaminiai su filtrais, higieniniai įklotai, tamponai ir jų aplikatoriai, drėgnosios servetėlės ir buitinės šluostės, kad vartotojai žinotų, kad juose yra plastiko ir kaip juos tvarkyti.

Apie šiuos ir kitus su mažinamu vienkartinio plastiko gaminių naudojimu susijusius būsimus pokyčius ketvirtadienį aptarė  Aplinkos ministerijos ir jos socialinių ir ekonominių partnerių – gamybos, prekybos, atliekų tvarkymo įmonių, nevyriausybinių organizacijų – atstovai.

Susitikimo dalyviams buvo pateikta aktualiausia informacija apie Europos Komisijos parengtus ir vis dar rengiamus direktyvos lydimuosius teisės aktus, detalizuojančius, kokie gaminiai ir pagal kokius kriterijus laikytini vienkartinio plastiko gaminiais. Aptarta direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę eiga ir terminai, taip pat veiksmai, kurių reikės imtis mažinant šių gaminių vartojimą.