Praėjusiais metais įkurtas „Ateities pakuotės klubas“ buvo įvertintas kaip geriausia metų korporatyvinės komunikacijos iniciatyva. „PR Impact Awards 2022“ nominaciją pelnęs klubas vienija tvarius ir atsakingus verslus, kurie kuria ir naudoja ekologiškas pakuotes, dalijasi gerąja praktika, prisideda prie plastiko taršos mažinimo Lietuvoje ir importo rinkose.

„Ateities pakuotės klubas“ palaiko įmonių motyvaciją tvarumo pokyčiuose

„Nors mūsų organizacijos įkurtas klubas pelnė komunikacijos apdovanojimą, ši iniciatyva – kur kas daugiau nei komunikacija apie tvarumą. „Ateities pakuotės klubo“ nariai kuria ir diegia tokias pakuočių inovacijas, kurios niekuo neatsilieka nuo tvarių pasaulinių tendencijų. Jie mažina plastiko kiekį pakuotėse, išradingai plonina pakuotes arba jas gamina tik iš perdirbto plastiko. Tai daug laiko, kantrybės ir išteklių reikalaujantys procesai, todėl labai svarbu pokyčių kelyje neprarasti motyvacijos. Jos suteikia buvimas „Ateities pakuotės klube“, kuris viešina klubo narių inovatyvias idėjas, dalijasi gerąja praktika, edukuoja vartotojus ir ruošia juos ateičiai su mažesne plastiko tarša“, – dalijasi pakuočių atliekų tvarkymo VšĮ „Gamtos ateitis“ viešinimo ir rinkodaros vadovė Diana Ramanauskaitė.

VšĮ „Gamtos ateitis“ klubo idėją sukūrė drauge su komunikacijos agentūra „Adverum“. Per pirmuosius veiklos metus „Ateities pakuotės klubas“ pasidalijo daugiau nei 30 sėkmingų tvarios pakuotės istorijų nacionalinėje žiniasklaidoje, televizijoje ir radijuje. „Verslo žiniose“, Lietuvos ryto televizijos laidoje „Švarūs miestai“ ir „Žinių radijo“ laidoje „Sėkmės receptai“ buvo kalbinti klubui priklausančių organizacijų atstovai ir kiti tvarumo ekspertai.

„Dėkojame visiems klubo nariams už pasitikėjimą – juk veiklos pradžioje galėjome pasiūlyti tik tvirtą idėją apie tvarias pakuotes ir siekį ją įgyvendinti. Dabar turime rimtą klubo veiklos bagažą, ir mūsų darbai kalba patys už save. Džiaugiamės, kad tvarios iniciatyvos nelieka nepastebėtos – tiek verslo bendruomenės, tiek komunikacijos profesionalų“, sako D. Ramanauskaitė.

Klubas vienija beveik 40 verslų iš skirtingų industrijų

Lietuvos verslo poreikį bendradarbiauti kuriant tvarias pakuotes rodo „Ateities pakuotės klubo“ narių skaičius: vien per pirmuosius veiklos metus prie jo prisijungė beveik 30 verslų iš skirtingų industrijų. Šiuo metu klube susitelkė beveik 40 įmonių: nuo rinkos lyderių „Lidl Lietuva“, „Volfas Engelman“, „Biržų duona“, „Orkla Foods Lietuva“, „Nematekas“ ir kitų iki siauroje rinkoje sėkmingai veikiančių bendrovių bei startuolių.

„Klube yra laukiamos visos Lietuvos įmonės, jų dydis ar veiklos sektorius nėra lemiami veiksniai. Svarbiausias kriterijus, į kurį atsižvelgiame – tai įmonės siekis naudoti perdirbtą pakuotę ar imtis kitų ekologinių iniciatyvų. Labai džiaugiamės, kad dabar tarp klubo narių yra didelė įvairovė – nuo stambių rinkos žaidėjų iki startuolių. Kiekvienas jų turi kuo pasidalinti, o mus, klubo organizatorius, ypatingai džiugina vidutinio ir smulkaus verslo tvarios iniciatyvos. Juk šios organizacijos turi mažesnius išteklius, tad jų pasiryžimas naudoti perdirbtas pakuotes rodo ilgalaikį apsisprendimą veiki tvariai“, komentuoja VšĮ „Gamtos ateitis“ viešinimo ir rinkodaros vadovė.

Padės pasirengti naujiems plastiko taršos mažinimo reikalavimams

„Ateities pakuotės klubas“ nestovi vietoje ir tobulėja: šįmet didžiausią dėmesį skirs patikrintų ir įgyvendinamų ekspertinių žinių dalijimuisi. Šiuo tikslu VšĮ „Gamtos ateitis“ į pagalbą pasitelkė nepriklausomą tvarių pakuočių ekspertą Juozą Baranauską. Drauge su juo rengs ekspertinius straipsnius ir konsultacijas klubo nariams. Bus rengiami „Ateities pakuotės klubo“ narių susitikimai, diskusijos ir kiti tvarumo palaikymui versle skirti renginiai.

„Mums svarbu kalbėti verslo kalba – suprantame, kad tvarumas negali būti tik šūkis organizacijos misijoje. Juo labiau, kad aplinkosauginiai ir plastiko taršos mažinimo reikalavimai tik auga. Nuo 2025-ųjų verslo laukia nauji įsipareigojimai, kuriems šiuo metu ruošiasi Jungtinių Tautų Aplinkos programa, įgyvendindama neseniai priimtą JT konvenciją. „Ateities pakuotės klubo“ nariai turės galimybę drauge ruoštis pokyčiams, kurie po kelių metų bus neišvengiami. Kuo anksčiau bus padaryti tvarumo namų darbai, tuo lengviau bus įgyvendinti reikalavimą mažinti plastiko taršą“, – sako D. Ramanauskaitė.

Ilgalaikis „Ateities pakuotės klubo“ tikslas – vystyti ir skleisti ekologines idėjas Lietuvoje, skatinti Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, šviesti visuomenę aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.

„Ateities pakuotės klubas“ kviečia įmones tapti klubo narėmis

„Ateities pakuotės klubas“ kviečia įmones prisijungti ir tapti klubo narėmis.  Jomis gali tapti Lietuvoje registruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos, kurių pakuočių tvarkymą organizuoja VšĮ „Gamtos ateitis“. Būsima narė savo veikloje turi naudoti perdirbamas pakuotes arba siekti ir planuoti jas naudoti.

„Ateities pakuotės klubo“ veiklos įstatus galite peržiūrėti: https://gamtosateitis.lt/ateities-pakuotes-klubo-veiklos-istatai/.

Išsamiau apie klubo veiklą galite susipažinti: https://gamtosateitis.lt/apie-rusiavima/ateities-pakuotes-klubas/.

Norinčius prisijungti prie klubo kviečiame kreiptis: apk@gamtosateitis.lt arba tel. Nr.: +370 655 02837.