Rugpjūčio 4 dieną, vykstančios 53-iosios „Kuršių marių regatos“ metu, jau antrus metus iš eilės nuvilnijo visuomenę aktyviai įtraukianti Neringos miesto savivaldybės, Lietuvos buriuotojų sąjungos ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos pernai sugalvota iniciatyva – „NE plastiko bangai“. Šiemet prie šios paplūdimių tvarkymo akcijos prisidėjo ir VšĮ „Gamtos ateitis“, kurie taip pat aktyviai įsitraukė į šį visuomenę subūrusį gerą ir tvarų tikslą.

„Smagu matyti, kaip jauni ir vyresni Nidos gyventojai ir iš visos Lietuvos į Neringą sugužėję svečiai – regatos komandų dalyviai, šeimos su vaikais, net namų augintiniai – susijungia vienai bendrai užduočiai – švarinti gamtą nuo kitų, neatsakingų žmonių gamtoje paliktų pėdsakų, ir tuo pačiu – rodyti pavyzdį vieni kitiems, kad gamta – mūsų rankose, kad žemę turime tik vieną – tad būtina ją saugoti, valyti ir tausoti. – po renginio įspūdžiais dalijosi VšĮ „Gamtos ateitis“ vadovas Karolis Šiaudkulis. – Mums – už pakuočių atliekų tvarkymą atsakingai organizacijai – labai smagu tapti šio didelio ir tvaraus renginio dalimi, kur po viena – jau 53-iosios „Kuršių marių regatos“ – renginio vėliava telpa ir ši puiki, sveikintina bei visuomenę aktyviai įtraukianti iniciatyva. Tikimės ir linkime, kad ši unikali, antrus metus vykstanti vienkartinio plastiko naudojimo mažinimui skirta akcija, startavusi Neringos savivaldybėje, Nidoje, savo puikios idėjos banga ilgainiui lengvai užlies ir visą Lietuvą“.

Buriuotojų bendruomenei gamtos saugojimas visuomet buvo ir liks vienu svarbiausių prioritetų, todėl šis projektas – itin svarbus. Esą visi, kurie nori judėti vėjo pagalba, tuo iš dalies deklaruoja ir savo požiūrį į aplinką bei gamtą. Neringa šia iniciatyva regatos metu „NE plastiko bangai“ jau antrus metus iš eilės skatina visuomenę ir gamintojus, įvairių paslaugų teikėjus aktyviai mažinti plastiko taršą renginių metu, o atostogautojus kviečia atkreipti dėmesį į bereikalingą vienkartinio plastiko naudojimą. Iniciatyvai skirtas pavadinimas „NE plastiko bangai“ turi kryptingą tikslą – sukelti tokią didelę bangą, kad ji pasiektų ir tolimiausius Lietuvos kampelius ir kaskart edukuotų visuomenę apie plastiko išmetimo taršą, apie tai, kad būtina keisti savo požiūrį į vartojimą ir kasdienius įpročius.

VšĮ „Gamtos ateitis“ visą savaitę Nidos gyventojams, miesto svečiams, regatos dalyviams dalins daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius – kaip alternatyvą vienkartiniams plastikiniams maišeliams, o iki rugpjūčio 7 d., nuo 16:00 iki 16:30 kvies mažuosius Nidos gyventojus ir svečius prie regatos scenos dalyvauti jiems skirtose specialiose pramogose – estafetėse, viktorinose, iššūkiuose ir žaidimuose, kur vaikai ne tik sulauks smagių staigmenų, tačiau ir turės galimybę sužinoti kažką naujo ir įdomaus apie tai, kaip gyventi, kad pasaulis liktų švaresnis šiandien ir rytoj.

VšĮ „Gamtos ateitis“ – licencijuota, antra pagal užimamą rinkos dalį pakuočių atliekų tvarkymo organizacija, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų tiekiamų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką pakuočių atliekų tvarkymą.

Organizacijos tikslas – atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, vystyti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą bei įgyvendinti visuomenės švietimo, edukacijos priemones, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.