Įkvėpimas visiems – išnaudoti buvimo namuose laiką karantino metu naudingai – skiriant jį, rodos, paprastiems, bet labai naudingiems dalykams! Apie visą tai – Jurgio Didžiulio (kurio pristatinėti nereikia) įkvėpime Jums:

“Tiek daug laiko sau namuose….Gal pagaliau galime truputį daugiau jo skirti rūšiavimui?

Nes, jei spėjote susitvarkyti spintas, galbūt rasite įkvėpimo padaryti tvarką ir už savo namų sienų? Aš pasidalinsiu savo patarimais ir tipsais, bet dabar atsakykite į klausimą: ar Jūs tikrai rūšiuojate? Ar Jūs iš tų ligonių, kaip aš, kurie gadina santykius namuose dėl perdėto kategoriškumo? Gal Jūs iš tų, kurie rūšiuoja kosmetiškai ir tik tada, kai apsilanko svečiai ir norite pasirodyti prieš juos? O gal iš tų, kurie jaučia motyvaciją tą daryti tik taromatuose? Visų pirma reikia pradėti nuo savęs.

Prisipažinkit: ar Jūs laikote save sąžiningu rūšiuotoju?

Trumpas testas:

  1. Į kurį konteinerį mesti panaudotas vienkartines kaukes, respiratorius, panaudotas vienkartines servetėles, vienkartines pirštines?
  2. a) plastiko pakuočių atliekų konteineris b) popieriaus pakuočių atliekų konteineris c) šias neperdirbamas atliekas kaupti į atskirą maišą, ir sandariai užrišus, mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį
  1. Į kurį konteinerį mesti plastikinę pakuotę nuo dezinfekcinio skysčio?
  2. a) popieriaus pakuočių atliekų konteineris b) plastiko pakuočių atliekų konteineris c) mišrių komunalinių atliekų konteineris
  1. Kai užsisakote picą į namus, į kurį konteinerį išmetate jos dėžutę?
  2. a) mišrių komunalinių atliekų konteineris b) popieriaus pakuočių atliekų konteineris c) abu variantai tinka, priklausomai ar dėžutė ištepta maistu ar ne. Jei ištepta – į mišrių komunalinių atliekų konteinerį, jei neištepta maistu, švari – į popieriaus.
  1. Į kurį konteinerį mesti panaudotas sulčių ar pieno TetraPak pakuotes?
  2. a) popieriaus pakuočių atliekų konteineris b) buitinių atliekų konteineris c) plastiko pakuočių atliekų konteineris
  1. Metalinių stiklainių dangteliai?
  2. a) plastiko pakuočių atliekų konteineris b) popieriaus pakuočių atliekų konteineris c) mišrių komunalinių atliekų konteineris”

Jurgis DID įkvėpimas visiems – išnaudoti buvimo namuose laiką naudingai – skiriant jį, rodos, paprastiems, bet labai naudingiems dalykams!

#gamtosateitis #mūsųrankose

Posted by Gamtos Ateitis on 2020 m. kovo 26 d., ketvirtadienis