Artimiausiu metu skirtingas savivaldybes Lietuvoje pasieks VšĮ „Gamtos ateitis“ specialiai kurti ir gaminti daugkartiniai pirkinių maišeliai, atkreipiantys visuomenės dėmesį į tvaraus ir atsakingo vartojimo problemas. Savivaldybės šiuos maišelius gyventojams dalins įvairių miesto renginių, aplinkosaugos iniciatyvų, įvairių projektų švietimo įstaigose metu.

VšĮ „Gamtos ateitis“ šia iniciatyva toliau tęsia bendradarbiavimą su savivaldybėmis, įgyvendinant visuomenės švietimo, edukacijos priemones, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.

„Plastikas tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, tačiau vienkartinis neperdirbamas plastikas turi didelį neigiamą poveikį mūsų sveikatai ir gamtai, – apie šią iniciatyvą kalbėjo VšĮ „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė. – Skaičiuojama, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas per metus panaudoja iki 200 įvairių plastikinių maišelių, kurių dauguma panaudojama tik vieną kartą, visi kiti patenka į sąvartynus, sudeginami arba patenka tiesiai į aplinką.

Jei skaičiuotume, kad 1 daugkartinis maišelis apsaugotų aplinką nuo 200 plastiko maišelių kasmet – į savivaldybes iškeliavęs ir gyventojus įvairių iniciatyvų metu šiemt pasieksiantis maišelių kiekis gali sukurti pakankamai ženklų rezultatą. Jei mūsų maišeliai apsigyvens kaip naudinga priemonė žmonių rankinėse, automobiliuose, bus kaskart panaudojami apsiperkant bei apsaugos gamtą bent nuo 1 mln. vienkartinių plastiko maišelių per metus – džiaugsimės atkreipę visuomenės dėmesį į tvaraus vartojimo problemą ir kažkiek prisidėję prie gamtos apsaugojimo“.

Maišeliai papuošti stilizuotų medžių tariamu šūkiu mums, visuomenei – „Jūs turite 3 TAIP!“ Tai kvietimas kiekvienam – rinktis ne vienkartinius plastikinius, ne medžių gamtoje kiekį mažinančius popierinius, bet daug kartų kelionėse į prekybos centrus jus lydėsiančius daugkartinius pirkinių maišelius. Tai paprastas, mažas, bet kartu ir labai svarbus žingsnis, leisiantis bent kažkiek sumažinti aplinkai daromą žalą, o kartu – atkreipti dėmesį į įvairias aplinkosaugos problemas.

Maišelius organizacijos užsakymu gamino Vilniuje įsikūręs aplinkai draugiškų daugkartinių maišelių gamintojas – UAB „Bagfactory“. Daugkartiniai maišeliai, pagaminti iš neaustinės medžiagos, naudojant unikalią siuvimo ultragarsu technologiją. Ši medžiaga yra kvėpuojanti, lengva, minkšta, patogi naudoti ir svarbiausia – daugkartinė, nes ją itin lengva prižiūrėti ir plauti.

Iš viso pagaminta 20500 vnt. daugkartinių maišelių. Maišeliais pagal metų pradžioje išsakytą savivaldybių poreikį bus aprūpintos Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Jurbarko, Kalvarijos, Kauno miesto ir rajono, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo, Panevėžio miesto ir rajono, Rokiškio, Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Utenos, Zarasų, Vilniaus rajono savivaldybės.

VšĮ „Gamtos ateitis“ – licencijuota, antra pagal užimamą rinkos dalį pakuočių atliekų tvarkymo organizacija, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų tiekiamų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką pakuočių atliekų tvarkymą.

Organizacijos tikslas – atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, vystyti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą bei įgyvendinti visuomenės švietimo, edukacijos priemones, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis bei jų rūšiavimo klausimais.