Asociacijos „Gamtos ateitis“ įsteigtas „Ateities pakuotės klubas“ kaip ir kasmet, sukvietė Klubo narius į jau tradiciškais tapusius Verslo pusryčius, tema „Pakuočių sektorius: skaidrumas, edukacija ir komunikacija“. Renginio dalyviai turėjo progos išgirsti pranešimus apie pakuočių kūrimo teisinius niuansus, pakuočių sertifikavimo iššūkius ir, žinoma, taip visiems mūsų darbe būtiną kūrybiškumą.
„WIDEN” partnerė, advokatė, aplinkos apsaugos ir ESG teisės grupės vadovė Vilma Sabaliauskienė aptarė teisinius atnaujinimus pakuočių sektoriuje ir žaliųjų teiginių (greenwashing) komunikacijoje, taip pat peržvelgė svarbiausias būsimas reguliacijas bei kaip verslas jau šiandien gali ir turėtų joms pasirengti.
Renginį moderavęs „PinProof”, „Packlarity” Tvarių pakuočių vystymo ekspertas Juozas Baranauskas dalinosi įžvalgomis apie pakuočių skaidrumo ir vartotojų švietimo gerinimą, atskleidė, kokie nauji reglamentai ir besikeičiančios komunikacijos formos kuria naujas tendencijas šiame sektoriuje.
VšĮ „Intechcentras“ RecyClass auditorius Rimantas Damanskis pristatė naujausius standartus plastiko perdirbamumo ir sudėties sertifikavimo srityse bei apžvelgė svarbiausias naujoves, kurios gali pakeisti tai, kaip mes šiandien kuriame ir vartojame skirtingus produktus.
Kūrybiškumo psichologijos ir elgesio ekspertė, kūrybiškumo laboratorijos „CREATIVITY LAB” įkūrėja ir vadovė, Rytų Anglijos Universiteto (JK) bei ISM Vadybos ir Ekonomikos Universiteto dėstytoja Dr. Ieva Martinaitytė praktiškai ir mokslu paremtais būdais aptarė kūrybingumo iššūkius ir pateikė metodikas, kaip skatinti inovatyvumą ir kūrybiškumą savo organizacijoje ir kasdienėje veikloje.
Gamintojų ir importuotojų asociacijos „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketingo vadovė, „Ateities pakuotės klubo“ koordinatorė Diana Ramanauskaitė renginio dalyviams – „Ateities pakuotės klubo“ ir Asociacijos „Gamtos ateitis“ nariams – pristatė išsamią 2023 m. Veiklos ataskaitą „Ką nuveikėme 2023 m.?“, kurioje detaliai aptarė įmonės metų veiklos pasiekimus bei projektus, įgyvendintas visuomenės švietimo bei informavimo priemones, skirtas skatinti gyventojų sąmoningumą apie tvarų vartojimą, atliekų mažinimą ir rūšiavimą.
Renginys vyko gegužės 23 d. Vilniuje. „Ateities pakuotės klubo“ verslo pusryčiai jau tapo maža tradicija, kai kasmet pavyksta suburti vis didesnį ratą klubo narių ir pranešėjų, susirenkančių kartu aptarti visiems aktualių tvarumo temų, išgirsti įdomių pranešimų, padiskutuoti ar pasidalinti, kuo tvarumo keliu keliaujantys verslai gyvena šiandien ir kokia ateitis laukia pakuočių, į kurias pakuojami gaminiai kasdien – patiems įvairiausiems mūsų poreikiams. „Ateities pakuotės“ klubas šiuo metu vienija 48 Lietuvos įmones ir skatina Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, dalytis gerosiomis praktikomis šioje srityje ir stiprinti ekologinių iniciatyvų sklaidą Lietuvos versle ir visuomenėje.
Kaip galima tapti klubo nariais?
Klubo nariais gali tapti Lietuvoje registruotos įmonės, įstaigos ar organizacijos, kurių pakuočių tvarkymą organizuojame mes – Gamintojų ir importuotojų asociacija „Gamtos ateitis“.
- Įmonės dydis ar veiklos sektorius nėra lemiami veiksniai. Nariu gali tapti ir stambi rinkos lyderė, ir start’uolis.
- Svarbiausias kriterijus, į kurį atsižvelgiame – tai įmonės siekis naudoti tvarią pakuotę ar imtis kitų ekologinių iniciatyvų.
- „Ateities pakuotės klubo“ veiklos įstatus galite peržiūrėti; Išsamiau apie klubo veiklą galite susipažinti.
- Norinčius prisijungti prie klubo kviečiame kreiptis: apk@gamtosateitis.lt / tel. Nr.: +370 655 02837.
Klubo narių laukia:
- Mūsų ar mūsų kartu su partneriais organizuojami renginiai;
- Konsultacijos rūpimais klausimais su įvairiais tvarių pakuočių ir tvaraus verslo kūrimo ekspertais;
- Šiuo metu kuriamas interaktyvus įrankis klubo nariams – besirenkantiems tvarios pakuotės kelią „nuo-iki“;
- Turinio projektai „Verslo žiniose“; „Švariuose miestuose“ ir kitose iniciatyvose.
Kviečiame susipažinti su Gamintojų ir importuotojų asociacijos „Gamtos ateitis“ Veiklos ataskaita ir jus – „Ką nuveikėme 2023 m.?“
Renginio nuotraukų autorius – Mantas Repečka.