Kartu su „Švariais miestais“ šįkart pristatome mūsų klientus –  Jonavos raj. įsikūrusią įmonę – UAB „Agrochema“. Reportaže – pokalbis su įmonės atstovu Gražvydu Mickevičiumi.

„Agrochema“ – tai įmonė, kuri tvarumą jau prieš keletą metų įtraukė į savo ilgalaikę bendrovės strategiją. Jų vykdoma veikla sertifikuojama pagal tarptautinius vadybos standartus – tarp jų aplinkos apsaugos, darbuotojų saugos ir sveikatos, kokybės. Trąšų gamybos linijos sukomplektuotos taip, kad susidarytų kuo mažiau atliekų.

Įmonės atstovas atskleidė, kad tvarumas svarbus visoje jų tiekimo grandinėje – nuo žaliavų įsigijimo iki susidarančių pakuočių atliekų sutvarkymo. Kadangi veikloje, parduodant trąšų produktus, naudojamos pačios įvairiausios pakuotės – iš plastiko, popieriaus, medžio, stiklo ar metalo – jų kokybės, tinkamumo perdirbimui, panaudojimo pakartotinai ar gamybos jau iš perdirbtų medžiagų klausimai yra atsakingai apgalvojami, dar prieš renkantis tiekėjus. Galutiniame etape klientai gauna net rekomendacijas, kaip kurias pakuočių atliekas teisingai sutvarkyti, kad gamtai būtų padaroma kuo mažesnė žala, o produkciją įsigyjantiems ūkininkams tuo pasirūpinti būtų išties paprasta.

Tvarumo ataskaitų rengimas, saulės elektrinių gaminama energija, apgalvotos pakuotės produkcijos pakavimui, apskaitos procesų optimizavimas, kad susidarytų kuo mažiau popieriaus atliekų, atliekų rūšiavimas, plastikinių maišelių atsisakymas prekybos taškuose, rašiklių iš perdirbtų medžiagų naudojimas – tai tikrai dar ne visos įmonės įgyvendinamos tvarumo inciatyvos. Visa tai įmonei leidžia skaičiuoti jau pirmuosius rezultatus, kai per pastaruosius ketverius metus CO2 emisijų ekvivalentą pavyko sumažinti per 24 proc.

Visą reportažą žiūrėkite nuo 11 minutės.

Šis video reportažas – tai dar vienas epizodas „Gamtos ateities“ ir Lrytas televizijos bendro tęstinio projekto, kuriame visuomenei pristatomos „Gamtos ateities“ klientų tvaraus verslo kelionės. „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ vedėja Justė Zinkevičiūtė leidžiasi į kelionę po Lietuvos miestus, kad papasakotų, kieno ir kokių pastangų dėka švarėja mūsų visų aplinka. Laidą „Švarūs miestai – švari Lietuva“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 valandą per „Lietuvos ryto“ televiziją.