Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius
Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais sukūrė unikalų sprendimą ir dar šiemet pradės gaminti daugkartinius maišelius, kurių gamybai panaudoti perdirbti PET buteliai. Naujas sprendimas ne tik padės geriau panaudoti rūšiuojamas atliekas, bet, tikimasi, prisidės mažinant vienkartinių plastiko maišelių vartojimą, kuris bent jau Lietuvoje vis dar išlieka rekordiniu.

K. Šiaudkulis: „Džiaugiamės, galėdami visuomenei pristatyti mūsų klientų sėkmės istorijas, įkvepiančius kaitai verslo pavyzdžius, kai jų veikloje tvarumas rodo pažangą ir tikslą sukurti aplinkai draugiškesnius produktus, reikalaujančius mažiau išteklių, funkcionalesnius arba galinčius tarnauti žymiai ilgiau. Daugelį metų vartojimą augino mūsų komfortabilumo poreikiai, todėl buvo kuriami produktai, kurių gamyboje naudojamos įvairiausios – ir neperdirbamos – medžiagos. Kai šiandien, iš kasmet pasaulyje pagaminamų 300 mln. tonų plastiko gaminių maždaug trečdalis išmetama vos panaudojus, bet kuri galimybė sumažinti šiuos skaičius tvaresnėmis arba daugkartinėmis alternatyvomis yra tik sveikintina“.

Visą straipsnįį skaitykite: https://www.vz.lt/tvarus-verslas/2021/09/30/tvarumui-reikia-inovaciju-lietuvoje-gamins-unikalius-daugkartinius-maiselius&Hc8ZW