Anot daugiau nei 26 metus veikiančios bendrovės UAB „Manjana“, tvariam pokyčiui šiandien trukdo ne plastikas, bet sąmoningo vartojimo stoka.

Profesionaliomis valymo ir dezinfekcijos priemonėmis bei įranga prekiaujantis verslas Lietuvoje vertina visą prekių gyvavimo ciklą nuo žaliavos gavybos iki pakuotės parinkimo. Jei tik yra galimybė, bendrovė renkasi produktus, pagamintus iš atsinaujinančių, natūralių, biologiškai skaidžių žaliavų, o pakuotes – iš perdirbtų ar tinkamų perdirbti medžiagų.

„Tvarus produktas, mūsų vertinimu, yra toks, kuris ne tik buvo tvariai gaminamas, atitinkant visus aplinkosauginius standartus, transportuotas paliekant mažiausią galimą CO2 pėdsaką, bet ir tinkamai, sąmoningai panaudotas iki paskutinio lašo, o jo pakuotė pateikta rūšiavimui. Ne tik verslas, bet kiekvienas mūsų turi suvokti savo įnašą į švarios aplinkos palaikymą. Tvarumas – tai ne tik tam tikra politika ir iš jos sekantys reikalavimai, bet ir vidinis sąmoningumas įvertinti, kokį poveikį aplinkai darome individualiai“, – teigia Inga Talačkienė, „Manjanos“ administracijos ir kokybės vadovė.

Visa straipsnį skaitykite: Tvariam pokyčiui šiandien kelią kerta ne plastikas, bet sąmoningo vartojimo stoka – Verslo žinios (vz.lt)