Erasmus+ projektas „Papildytoji realybė aplinkosaugos švietime“ panaudoja šiuolaikines technologijas įtraukiančiai bei įdomiai jaunimo edukacijai apie šiandien itin svarbią ekologijos temą. Projekto partneriai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekdami interaktyvios edukacijos, sukūrė pagrindinius produktus ir patrauklų mokymosi būdą – naudodami interaktyvius plakatus ir papildytosios realybės programėlę skatinti jaunimą domėtis aplinkosaugos ir ekologijos temomis.

Erasmus+ projekto „Papildytoji realybė aplinkosaugos švietime“ partneris Lietuvoje – Inovacijų biuras.

Projekto metu sukurta 15 interaktyvių plakatų, kuriuos nuskanavus galima žiūrėti specialiai parengtus vaizdo įrašus plakato tematika. Lietuvišką plakatų versiją bus galima pamatyti įvairiose Lietuvos mokyklose ar jaunimo organizacijose.

Tam, kad būtų paskatintas šio projekto plakatų įtraukimas į kasdieninį jaunimo švietimo procesą, buvo organizuoti du renginiai skirti jaunimo edukatoriams ir jaunimui, o renginiuose dalyvavo pranešėjai: Giedrius Bučas („Kūrybos kampas 360”), Austė Juozapaitytė („Gyvo žalio“), Justina Vyšniauskaitė (mobiliosios programėlės „Ailuna“ atstovė), Milda Koženiauskaitė („Žinių kodas“), kurie pristatė įvairias tvarumo, ekologijos, aplinkosaugos temas, skatindami dalyvius keisti savo įpročius norint turėti švarią aplinką ir suprasti, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo.

Abiejų renginių metu dalyviams buvo pristatytas projektas ir jo rezultatai. Po visų pranešėjų pasisakymų, vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu, dalyviai patys įsitraukė į papildytosios realybės programų kūrimą bei pritaikymą edukacijai. Taip pat jaunimas bei jaunimo edukatoriai patys galėjo išbandyti mobiliąją programėlę iSeeApp ir interaktyvius edukacinius plakatus.

Erasmus+ projektu „Papildytoji realybė aplinkosaugos švietime“ norima įtraukti naująsias technologijas tvarumo ir ekologijos į jaunimo edukaciją bei skatinti norą domėtis šiomis temomis per patrauklią ir šiuolaikišką technologijų prizmę.

Susidomėję dalyviai galės laisvai naudoti plakatus edukacijai praplėsti savo akiratį, o su jaunimu dirbantys darbuotojai galės išmaniau mokyti jaunimą naudodami papildytosios realybės plakatus, kurie leis kurti teigiamą pokytį ne tik jaunimui, bet ir aplinkai.

Interaktyvius elektroninius plakatus galima rasti čia:
http://www.inovacijubiuras.lt/lt/aree-plakatai/