Spalio 20 dieną Kėdainiuose buvo suorganizuota parodomoji švietimo akcija „Išmokime teisingai rūšiuoti atliekas“. Akciją organizavo Kėdainių rajono sav. administracija, Kauno regiono atliekų tvarkymo centras, UAB „Ekonovus“, pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Gamtos ateitis“ kartu su kitomis šalyje veikiančiomis organizacijomis.

Akcijos metu buvo išpilti pakuočių atliekų rūšiavimo konteineriai ir analizuojama bei vertinama, kiek į juos pateko netinkamų rūšiavimui atliekų.

„Dažnai bendraujame ir su atliekų vežėjais, tvarkytojais, ir su pakuočių tvarkymo organizacijomis, kurių teigimu, žmonės vis dar nemoka iki galo teisingai rūšiuoti, – akcijos metu kalbėjo Arūnas Kacevičius, Kėdainų raj. savivaldybės administracijos direktorius. – Iš gyventojų dažniausiai girdime tokius nusiskundimus, kad per mažai kartų aptarnauja atliekas tvarkantys automobiliai, kad reikia daugiau konteinerių, bet pagal stebėjimus ir gyvas analizes matome, kad kalnai šiukšlių susidaro būtent dėl tos priežasties, kad vis dar nemokama ar nenorima teisingai rūšiuoti. Į pakuočių atliekų tvarkymo konteinerius vidutiniškai dar patenka iki 30 proc. netinkamų atliekų. Šiandieninė akcijos tikslas – parodyti gyvai, kas atsiduria konteineriuose, ką mes netinkamo primetame į tuos konteinerius, ir paskatinti kėdainiškius būti atsakingesnius, tvarkant savo atliekas. Turime suprasti, kad norėdami tinkamai tvarkyti atliekas, visų pirma patys turime žiūrėti, ką mes išmetame ir kaip mes jas išmetame. Tuo tikslu pasikvietėme ir mokinius, ir darželinukus, kad jie pamatytų, o paskui ir savo šeimos narius paskatintų dar kokybiškiau rūšiuoti ir gyventi tvariau“.

Susirinkęs gausis būrys mokinių, darželinukų bei aplinkinių kiemų gyventojų, dalyvavusių akcijoje, teigė, kad namuose rūšiuoja atliekas. Nors gyventojai tvirtino atliekas rūšiuoją, tačiau pasirinktame konteineryje (Chemikų g. 5, Kėdainiai) buvo nemaža dalis ir netinkamų atliekų, tad stengtis dar tikrai yra kur.

Vaikai paklausti, kodėl gi reikia rūšiuoti, vienbalsiai atsakė – kad padėtume gamtai. „Jaunosios kartos žinios ir entuziazmas nuteikia optimistiškai – švietimas ir edukacijos didina visuomenės sąmoningumą atliekų rūšiavimo srityje. Visi kartu išmoksime tinkamai rūšiuoti atliekas ir taip prisidėsime prie gamtos saugojimo sau ir kitam,“ – optimistine gaida akciją baigė renginio organizatoriai.