Metų pradžioje Jurgis Didžiulis savo soc. tinklo paskyroje paskelbė Netaršumo konkursą, kviesdamas visus įvertinti savo sukuriamą atliekų pėdsaką, ragindamas pasidalinti, kokiu būdu ir kaip jį galima sumažinti. Konkurse nugalėjo labai aktyvūs atsakingo ir tvaraus vartojimo srityje moksleiviai – Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos antrokai su savo iniciatyvia, šaunia ir vaikų bei tėvelių labai mylima mokytoja Alina Bikulč prieškyje.

Mokytoja konkursui pristatė visą puokštę vaikų daromų atsakingo vartojimo veiklų (tai vyko iki karantino, kol vaikai mokėsi klasėje arba, ką pavyksta – nuotoliniu būdu), padedančių sukurti savo aplinkoje mažiau atliekų: „Mokiniai klasėje pasidarė atliekų rūšiavimo dėžes, po truputį mokosi rūšiuoti atliekas. Stengiamės antrines žaliavas panaudoti dar kartą. Iš įvairių pakuočių gaminame vazonėlius, iš tualetinio popieriaus ritinėlių, jogurto indelių – įvairius kūrybinius darbelius dailės pamokose.

Naudojame natūralias, draugiškas gamtai priemones. Kalėdinę eglutę puošėme su natūraliais, rankų darbo žaislais (džiovintais apelsinais, konkorėžiais, žaisliukais iš druskos tešlos, cinamono lazdelėmis). Iš apelsinų gaminome lesyklėles paukšteliams. Skatiname mažinti vienkartinių indų naudojimą. Klasėje turime atsinešę savo daugkartinius puodelius. Jei mokiniai atsineša vienkartinių indų, tai mokome vaikus nemesti, o išplauti ir panaudoti kitą kartą. Daug žygiuojame ir stengiamės propaguoti aktyvų gyvenimo būdą bei ugdome meilę gamtai. Reikėtų daugiau padirbėti įvairių produktų, daiktų įsigijimo srityje, kad vaikai būtų skatinami pagalvoti prieš bet kokio daikto įsigijimą, atsakant į klausimą – ar to tikrai reikia, kaip įsigyjant pirkinį galime mažiau teršti gamtą? Bet didžiausia siekiamybė, kad visa tai jie po to taikytų ir savo šeimose“.

Prizas nugalėtojams buvo pažadėtas nuotolinis Jurgio Didžiulio muzikinis pasirodymas, kuriame dainavo ne tik jis pats, bet ir konkurso nugalėtojai antrokai. Jie linksmai, šypsodamiesi, dainuodami dar kartą patvirtino faktą, kad tik maži visų darbai sukuria didelį tikslą ir duoda didelį poveikį aplinkai ir mus supančiai gamtai.

„Rūšiavimo būtinybę žmonėms galima paaiškinti per skaičius ar faktus. Muzikavimas kartu gali padėti tai paaiškinti per emocijas ir kaip jausimės darydami poveikį kitiems. Labai noriu padėkoti šiems antrokams, kad aktyviai galvoja ne tik apie save, bet ir apie mūsų aplinką, bei ne tik rūšiuoja atliekas, tačiau ir stengiasi kažką įsigydami atkreipti dėmesį į pakuotes, kad jų būtų kuo mažiau ar jos būtų lengviau perdirbamos. Didžiulis AČIŪ šios klasės mokytojai Alinai, kuri šiuos vaikus moko meilės gamtai bei „Gamtos ateitis“ už galimybę „užkrėtinėti“ kitus žmones rūšiuoti!“, – sakė Jurgis Didžiulis.

Mokytoja Alina Bikulč po pasirodymo rašė: „Džiugu, kad žinomi Lietuvoje žmonės skatina tausoti gamtą. Ačiū už Druskininkų „Saulės“ mokyklos 2c klasės bendruomenei skirtą geros nuotaikos užtaisą. Smagu po pasirodymo matyti tėvelių atsiųstas filmuotas medžiagas, kuriose vaikai linksmai dalyvauja pamokoje arba gauti trumpąją sms žinutę „Vaikui po pasirodymo buvo laimės iki dangaus“. Ačiū už galimybę turėti tokią įdomią ir išskirtinę pamoką su tiek daug teigiamų emocijų“.

„Geri pavyzdžiai įkvepia ir skatina siekti dar daugiau, nepamirštant, kad „Turime tik vieną žemę. Neterškime, Rūšiuokime. Gamtos ateitis – mūsų rankose“, – sakė VšĮ „Gamtos ateitis“ Viešinimo ir marketing vadovė Diana Ramanauskaitė. – Ačiū Jurgiui Didžiuliui, kad jau antrus metus prisideda prie mūsų skleidžiamos žinutės apie rūšiavimą, apie atsakingą vartojimą ir tvarumą sklaidos. Taip pat ačiū tokiems šauniems ir vaikus skatinantiems mokytojams, kurie savo pavyzdžiu užkrečia vaikus ieškoti atsakymų į klausimus, kurie svarbūs mums visiems šiandien ir juolab – bus svarbūs po daugelio metų“.