Virtuali realybė – jau pamėgta vaikų tarpe, kadangi jos metu realiu laiku galima atsidurti bet kokioje aplinkoje, pamatyti, išgirsti ar net savaip pajusti perduodamą žinutę. Edukacijos metu vaikai pakviečiami į susitikimą su virtualia veikėja Panda, kuri supažindina juos su atliekų rūšiavimo kultūra visame pasaulyje, parodo, kaip yra svarbu rūpintis savo aplinka ir kokie procesai gali įtakoti klimato atšilimą, gyvūnų, augalų išnykimą.

Edukacijos metu vaikai supažindinami su atliekų perdirbimo procesu: nuo atliekų surinkimo iki galutinio atliekų perdirbimo. Tokia pažintis padeda suvokti atliekų rūšiavimo svarbą ir kaip jas galima grąžinti naujam gyvenimui. Vaikai, susiskirstę komandomis, dalyvauja atliekų rūšiavimo rungtyje, kurios metu patys turi surinkti, surūšiuoti ir į teisingus konteinerius paskirstyti įvairias atliekas.

Šią „Gamtos ateities“ edukaciją kovo 26 d. pirmieji išbandė kryptingai ir nuosekliai per įvairias aplinkosaugos veiklas kuriamo žaliojo Vilniaus lopšelio – darželio „Bitutė” priešmokyklinukai. Šio darželio strategijos vizija atliepia tvarumo idėją kaip siekį būti žaliu darželiu, o strateginiai uždaviniai orientuoti į fiziškai aktyvaus vaiko, motyvuoto sveikai gyventi, aktyviai veikti ir tyrinėti, ugdymą.