Atliekos – ne tik pakuotės. Šįkart pažiūrėkim plačiau, skirdami pasakojimui apie kiekvieno iš mūsų buityje susidarančias elektronikos atliekas – neveikiančius šaldytuvus, skalbimo mašinas, kompiuterius, televizorius, telefonus, dulkių siurblius ir kt.

Nedažnai, bet vis dar pasitaiko, kai jie paliekami tiesiog prie mišrių ar rūšiavimui skirtų atliekų konteinerio ar išmetami į juos. Tad reportažas iš didžiausios Baltijos šalyse elektronikos ir metalo atliekų perdirbimo gamyklos Lietuvoje „EMP recycling“ – apie tai, kaip jas surinkti ir tinkamai bei atsakingai perdirbti. Per metus tokių atliekų sutvarkoma daugiau nei 12 tūkst., jos atkeliauja iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių.

Ir pabaigai mįslė: ar žinote, koks yra pats pirminis šaldytuvo rūšiavimo / perdirbimo procesas, jam atkeliavus į perdirbimo gamyklą? Šis ir kiti atsakymai – apie elektronikos atliekų perdirbimą, apie gamykloje įkurtą naudotų retro daiktų parduotuvę, apie tai, kaip galima greitai atsikratyti buityje nenaudojamų elektros prietaisų ir už tai dar gauti atlygį ir apie visą šios sudėtingos, bet atsakingos veiklos užkulisinę virtuvę – trumpame „Gamtos ateitis“ ir „Švarūs miestai“ reportaže.

Laida Švarūs miestai – šeštadieniais, per Lrytas.tv -10:30.