Kaip galime didinti atliekų perdirbimo galimybes bei sparčiau judėti žiedinės ekonomikos link? Įžvalgomis dalinasi žiedinės ekonomikos konsultantė Rasa Tumaševičiūtė.

„Pakuotės sprendimai pirmiausia priklauso nuo produktų, kurie į jas pakuojami. Greitai judančioms vartojimo prekėms, pavyzdžiui, maisto produktams, daugeliu atvejų tinkamiausia ieškoti lengvai perdirbamų pakuočių, kurios kartu leistų užtikrinti ir reikiamą produktų apsaugą. Lengvai perdirbama pakuotė turi būti pagaminta iš tokių medžiagų, kurioms perdirbti yra sukurta veikianti sistema ir infrastruktūra. Teoriškai perdirbti galima viską, tačiau svarbu, kiek tai daroma praktikoje. Tam reikia, kad konkrečią pakuotę ar medžiagą sutvarkyti būtų galima ne daugiau kaip 900 km spinduliu. Toliau vežti atliekas aplinkosauginiu požiūriu yra neefektyvu“, – sako R. Tumaševičiūtė.

Ekspertė taip pat priduria, kad sparčiau judėti žiedinės ekonomikos link padėtų aiškus medžiagų, kurias tikrai galime perdirbti, apsibrėžimas ir jų tvarkymo sistemos plėtojimas, taip pat progresas pakuočių tvarumo srityje, apimantis aiškų jų ženklinimą, informuojantį vartotoją apie pakuotės perdirbimo galimybes.

Visą straipsnį skaitykite čia.