Prieš didžiąsias praėjusių metų šventes, gruodžio 16 dieną Trąkų, o gruodžio 22 dieną Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai mokėsi, kaip rūšiuojant atliekas saugoti ir tausoti gamtą. Renginiuose prie miestų Kalėdinių eglių susibūrusias šeimas linksmino atliekų rūšiavimo konteinerius vaizduojantys herojai. Įtraukę į žaidimus, jie pasakojo, kokias atliekas galima mesti į mėlynąjį, geltonąjį ir žaliąjį konteinerius.

Renginiuose dalyvavę miestiečiai vėliau sutartinai sakė, kad apie atliekų rūšiavimą yra girdėję ne sykį, tačiau vis pritrūkdavo paskatos imtis rūšiavimo namuose. „Kai apie popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimą išgirdome ne tik mes, bet ir dukra, dabar namuose turėsime kur kas daugiau entuziastų. Su vyru netgi pagalvojome, kad atliekų rūšiavimas gali tapti mūsų šeimos naujųjų metų rezoliucija. Galbūt mums pavyks išsiugdyti šį įgūdį ir rodyti gerąjį pavyzdį savo dukrai“, – pasakojo po renginio pakalbinta druskininkietė Dalia.

Vaikai ypač noriai ir imliai klausėsi Mėlynojo, Geltonojo ir Žaliojo konteinerių istorijų, įsitraukė į jų žaidimus ir šokius. Konteinerius vaizduojantys herojai dar kartą priminė, kad atidėlioti gamtos puoselėjimo ir tausojimo ateities kartoms nebegalime, turime veikti dabar. Pasaulyje vykstantys gamtos procesai rodo, jog natūralūs šaltiniai yra pereikvoti ir užteršti buitinėmis šiukšlėmis.

Mėlynasis konteineris sakė, kad į jį galima mesti viską, kas pagaminta iš popieriaus ir kartono. Geltonasis konteineris šypsodamasis pasakojo, kad geltona – ne tik saulės spalva. Tai taip pat plastiko atliekų simbolinė spalva, ir geltonasis konteineris skirtas viskam, kas pagaminta iš plastiko. Tuo tarpu Žaliasis konteineris porino, jog jį galima atskirti pagal žalią stiklinių butelių spalvą, ir jį metamos visos stiklo atliekos.

Šventiniu laikotarpiu pažintinius atliekų rūšiavimo renginius inicijavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Gamtos ateitis“. Jos direktorius Karolis Šiaudkulis po šių renginių sakė, kad atliekų rūšiavimo įgūdžiai prasideda nuo šeimos. Jo teigimu, atliekų rūšiavimo įmonių veikla pasiekia užsibrėžtų tikslų tik tuomet, kai prie atliekų rūšiavimo prisideda kuo daugiau žmonių.

Galiausiai, K. Šiaudkulis paneigė mitą, jog rūšiuoti atliekų neverta, jos esą vis vien patenka į bendrą sąvartyną. „Kai žmonių išrūšiuotos atliekos surenkamos į atliekų rūšiavimo bazes, ten jos dar kartą atidžiai perrūšiuojamos ir tik tuomet priduodamos antrinių žaliavų perdirbimui. Netgi atliekas renkantys automobiliai turi atskiras sekcijas skirtingoms atliekoms. Visas procesas organizuotas taip, kad skirtingų rūšių atliekos neturi jokio sąlyčio“, – pasakoja VšĮ „Gamtos ateitis“ direktorius.

Visi renginių dalyviai namo parsinešė ne tik naujų įgūdžių ir linksmą nuotaiką, bet ir edukacinę pasakų knygą „Kaip vėjas mišką nuo šiukšlių gelbėjo“.