Naujienos

Susitikimas su kolegomis iš Slovakijos

Sausio 23-25 dienomis organizacijoje „Gamtos ateitis“ lankėsi kolegos iš pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Natur-Pack“ (Slovakija) – įmonės vadovas Michal Sebin, įmonės aplinkosaugos skyriaus vadovė Renata Michalikova ir aplinkosaugos specialistė Alexandra Grgulova.

Všį „Gamtos ateitis“ vadovas Karolis Šiaudkulis kolegoms pristatė pakuočių atliekų tvarkymo sistemą Lietuvoje, apžvelgė, su kokiomis problemomis bei iššūkiais susiduriama, koordinuojant Lietuvos gamintojų ir importuotojų prekinių pakuočių atliekų tvarkymą.

Kolegoms iš Slovakijos buvo pristatytos kaip veikia Lietuvoje užstato sistemą administruojanti įmonė VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ ir UAB “Energesman”, administruojanti Vilniaus mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą, kurios įrenginiuose atliekos rūšiuojamos atskiriant antrines žaliavas tolimesniam apdirbimui ir naudojimui, o biologiškai skaidžios atliekos apdorojamos.

Všį „Gamtos ateitis“ vadovas Karolis Šiaudkulis apie susitikimą su kolegomis sakė: „Dalintis tarptautine patirtimi ir keistis praktika toje pačioje srityje dirbančioms įmonės – būtina. Tai pirmasis, tačiau – tikimės – tikrai ne paskutinis glaudus susitikimas su kolegomis iš Slovakijos.

Svečiams Lietuvos patirtis, susitikimai su įmonių vadovais buvo aktualūs ir naudingi, ypač – pradedant jų šalyje kurti užstato sistemą ir vertinant galimas grėsmes ir galimybes jų įmonės tiesioginėms vykdomoms funkcijoms.

Mums taip pat – išgirsti kolegų patirtį, kaip jie bendradarbiauja su savivaldybėmis savo šalyje, kaip koordinuoja pakuočių atliekų tvarkymą, kokias priemones naudoja visuomenės informavimui ir edukacijai – taip pat pravers vykdant mūsų įmonės veiklą“.