Pakuotės yra skirstomos pagal įvairius kriterijus: pagal paskirtį, pagal sudėtį, pagal naudojimo dažnumą, pagal medžiagą, iš kurios pagaminta pakuotė.

Pagal paskirtį

Prekinė (pirminė) pakuotė

Tai prekinė pakuotė, kuri neatsiejama nuo gaminio. Paprastai pakuotė yra atskiriama tik vartojant produktą, vėliau ji lieka tuščia. Pvz.: vandens buteliukas, sausainių pakelis.

Grupinė (antrinė) pakuotė

Tai pakuotė, kuri sugrupuoja keletą vienodų prekių. Grupinę pakuotę galima pašalinti nepažeidus pirminės pakuotės. Pvz.: plėvele apsukti vandens buteliukai, kramtomųjų gumos pakelių dėžutė.

Transporto (tretinė) pakuotė

Tai pakuotė, kuri palengvina pirminėje ir (ar) antrinėje pakuotėje supakuotų gaminių gabenimą ir gabenimo metu apsaugo nuo pažeidimo. Pvz.: medinės paletės, kartono dėžės

Pagal sudėtį

Paprastoji pakuotė

Tai pakuotė, kuri pagaminta iš vienos medžiagos, pavyzdžiui plastiko, stiklo, popieriaus ar metalo.

Kombinuota pakuotė

Tai daugiasluoksnė pakuotė, sudaryta iš kelių skirtingų medžiagų, kurios viena nuo kitos negali būti atskirtos rankomis. Pvz.: vienkartiniai kavos puodeliai, pieno ar sulčių pakuotės.

Pagal naudojimo dažnumą

Vienkartinė pakuotė

Tai pakuotė, kuri yra skirta vienkartiniam panaudojimui, o vėliau ji yra išmetama. Pvz.: vienkartinės stiklinės, puodeliai.

Daugkartinė pakuotė

Tai pakuotė, kuri skirta naudoti pagal paskirtį daugiau nei vieną kartą. Pvz.: stikliniai mineralinio buteliai.

Pagal medžiagą, iš kurios pagaminta pakuotė

Stiklinė pakuotė

Stiklas yra perdirbamas 100 %. Stiklą galima perdirbti daug kartų ir tokio stiklo kokybė yra ne prastesnė, nei pagaminto iš pirminių žaliavų. Stiklo atliekos (stikliniai buteliai, stikliniai indai, stiklainiai be dangtelių, stiklo duženos) metamos į žaliąjį atliekų konteinerį.

Plastikinė pakuotė

Plastikinė pakuotė yra viena iš bene dažniausiai šiuo metu naudojamų pakuočių rūšių. Tačiau užterštumas plastiko atliekomis yra viena didžiausių globalių aplinkosauginių problemų. Plastikiniai maišeliai ir kitos plastiko atliekos išmetamos į vandenynus, kiekvienais metais pražudo apie 1 mln. įvairių jūros būtybių. Plastikas suyra tik per maždaug 200 – 500 metų. Todėl labai svarbu plastiką rūšiuoti, perdirbti ir taip stengtis sumažinti plastikinių pakuočių naudojimą. Plastikinės pakuotės atliekos (buteliai iš plastiko, buitinių priemonių tara, plastikinės maisto pakuotės, plastikiniai indeliai ir dėžutės, polietileno maišeliai, polietileno plėvelė) metamos į geltonąjį konteinerį.

PET pakuotė

PET yra vienas iš labiausiai perdirbimui tinkamų plastikų. Iš perdirbtos PET medžiagos yra gaminami buteliukai gaiviesiems gėrimams, taip pat skaidrios plėvelės, pakuotės buitinėms valymo priemonėms ir pan. PET pakuotės atliekos metamos į geltonąjį konteinerį.

Popierinė (kartoninė) pakuotė

Popierinės (kartoninės) pakuotės dažnai naudojamos įvairiems maisto gaminiams ar kitai produkcijai pakuoti. Tačiau popieriui gaminti reikalinga celiuliozė, kuri yra gaunama kertant medžius. Norint pagaminti 1 toną popieriaus – reikia nukirsti apie 24 medžius. Perdirbtas popierius žymiai mažiau teršia aplinką nei gaminamas iš pirminių žaliavų. Popieriaus (kartono) pakuotė suyra per maždaug 2 metus. Popierių rūšiuoti yra verta, nes popieriaus (kartono) atliekas galima perdirbti iki 8 kartų. Į mėlynąjį konteinerį metamos popierinės (kartoninės) pakuotės, laikraščiai ir žurnalai, skrajutės, lankstinukai, rašomasis bei pakavimo popierius, vokai, atvirukai, visų rūšių kartonas.

Medinė pakuotė

Medinės pakuotės dažnai naudojamos pakartotinai, perdirbama arba perdaroma. Medinė pakuotė dažniausiai gaminama iš žaliavinės medienos. Medinės pakuotės – tai medinės paletės ar dėžės, kurios skirtos prekių transportavimui, t. p. arbatos dėžutės, vaisių ar gėrimų pakuotės. Medinės pakuotės metamos į geltonąjį konteinerį.

Metalinė pakuotė

Metalinių pakuočių gamybai dažniausiai yra naudojamas aliuminis ir plienas. Šios pakuotės būna įvairių formų bei dydžių. Jos yra naudojamos tiek didmeninėje, tiek mažmeninėje prekyboje. Tai įvairios maisto bei kitiems gaminiams skirtos skardinės. Metalinės pakuotės gali būti neribojamai perdirbtos. Šios pakuotės metamos į geltonąjį konteinerį.

Kombinuota pakuotė

Kombinuota pakuotė yra daugiasluoksnė pakuotė, kuri yra sudaryta iš skirtingų medžiagų, kurios viena nuo kitos, negali būti atskirtos rankomis ar naudojant paprastas fizines priemones. Tai – kavos, traškučių ar ledų pakuotės (pagamintos iš plastiko bei aliuminio sluoksnių). Kombinuotos pakuotės atliekos metamos į geltonąjį konteinerį.

Kombinuota pakuotė (vyraujanti medžiaga – popierius/kartonas)

Šios pakuotės mums gerai žinomos – tai pieno ir sulčių kartoniniai pakeliai (Tetra Pak). Jas perdirbti yra lengviausia lyginat su kitomis kombinuotomis pakuotėmis. Didžioji dalis tokios pakuotės yra sudaryta iš kartono (apie 70 proc.). O plastiko ir aliuminio slioksniai leidžia apsaugoti pakuotės viduje esančius skysčius. Perdirbus tokias pakuotes, popierius naudojamas popierinių bei kartoninių pakuočių gamybai, o plastikas – plastikinių pakuočių gamybai.

Kombinuotos pakuotės („Tetra Pak“) metamos į geltonajį konteinerį.

Kita pakuotė

Tai visos pakuotės, kurių negalima priskirti auksčiau išvardintoms pakuočių rūšims: keramikiniai, moliniai indai, medžiaginiai, iš džiuto pagaminti maišeliai ir kt.