Naujienos

Pakuočių personažai aplankė „Rudnosiuko“ darželį

Rūšiuojame atliekas su vaikais žaisdami from Māmiņu Klubs on Vimeo.

Šią savaitę, tęsdami savo kelionę po Lietuvos ugdymo įstaigas, linksmieji „Gamtos ateities“ personažai aplankė dar vieną lopšelį-darželį Vilniuje – „Rudnosiukas“. Edukcinėje programėlėje dalyvavo ir patys mažiausieji darželio vaikučiai, ir jau ūgtelėję priešmokyklinukai.

„Ar jūs namuose rūšiuojate?“, „Ar žinote, į kurios spalvos konteinerį reikia mesti jogurto indelį?“, „O kodėl reikia rūšiuoti?“ Ir dar daugybė klausimų personažai uždavinėjo vaikams žaidimų, estafečių, viktorinos metu. Vaikų šie klausimai nei kiek nenustebino, o teisingi ir vaizdingi atsakymai įrodė, kad rūšiuoti jie moka puikiai.

„Labai džiugu, kad mažieji apie atliekų rūšiavimą šiandien žino žymiai daugiau nei suaugusieji, – įspūdžiais po renginio dalinosi VšĮ „Gamtos ateitis“ viešinimo ir marketingo vadovė Diana Ramanauskaitė. – Jie puikiai žino, į kurį konteinerį kokią atlieką reikia mesti. Jie puikiai žino, kad jei atvažiuoja šiukšlių automobilis ir surenka skirtingas atliekas – tai ne dėl to, kad jas visas sumaišo į vieną krūvą, bet dėl to, kad automobilyje yra skirtingos sekcijos skirtingų rūšių atliekoms, o jos vėliau važiuoja į specialias patalpas, kur bus darsyk tvarkingai perrūšiuotos ir iškeliaus perdirbimui. Jie puikiai žino – iš ko gaminamas popierius, kad medžiai neužauga per 1 metus, tad popierių būtina perdirbti. Neretas jų pabars mamą ar tėtį, kad nepasiėmė į parduotuvę daugkartinio pirkinių krepšio arba daugkartinės gertuvės su vandeniu – nes bet kuri neperdirbama atlieka žaloja gamtą… Ir galima būtų nesustojant kalbėti apie tai, kad šiuolaikiniai vaikai yra be galo smalsūs, žingeidūs, jie labai atsakingai mokosi patys, o vėliau moko savo tėvelius ar senelius. Tik raskime tam laiko ir mes – suaugusieji: pasidomėti, pasiklausyti, pasimokyti – visiems kartu.

Jei mūsų organizacijos šūkis skelbia – „Gamtos ateitis – mūsų rankose“, tai vaikai, jaunoji karta, yra mūsų ateitis, kad gamta taptų švaresnė. Ir, žinoma, būtina kalbėti ne tik apie rūšiavimą, būtina kuo daugiau kalbėti apie pokyčius buityje, kasdienėje veikloje, kad apskritai – sukurtume kuo mažiau atliekų ir kiekvienas bent maža dalimi prisidėtume prie gamtos išsaugojimo“.

Visi vaikai renginiui baigiantis gavo dovanų po edukacinę pasakų knygą rūšiavimo tema „Kaip vėjas mišką nuo šiukšlių gelbėjo“, kurioje – smagi pasaka apie mažuosius miško gyventojus ir dar daugiau užduočių, skirtų mokyti vaikučius, kaip ir kodėl reikia teisingai rūšiuoti atliekas.

Jei pageidaujate, kad VšĮ „Gamtos ateitis“ edukacinė programa apie atliekų rūšiavimą aplankytų ir jūsų darželį ar pradinę mokyklą, prašome susisiekti el. p. info@gamtosateitis.lt