Naujienos

Marijampoliečių atliekos bus tvarkomos moderniau

Marijampolės savivaldybė informuoja, kad nuo šiol marijampoliečius aptarnaus inovatyvus atliekų surinkimo automobilis „Scania“, kurį įmonės UAB „Ecoservice“ ir UAB „Marijampolės švara“ įsigijo siekdamos taupyti gyventojų mokesčių lėšas ir laiką.

Šis automobilis vienu metu kartą per mėnesį surinks mišrias komunalines atliekas, antrines plastiko, popieriaus ir metalo atliekas bei stiklo atliekas. Trijų rūšių atliekos automobilio talpose nesusimaišys, bet bus išpilamos į skirtingas sekcijas, tad tai kartu paneigia ir mitą, kad atliekų vežėjai išrūšiuotas atliekas neva suverčia į vieną automobilį, kur jos vėl susimaišo, tad rūšiuoti nėra verta.

Iki šiol tokia praktika buvo taikoma kai kuriuose atliekų surinkimo maršrutuose aptarnaujant didžiuosius antrinių žaliavų konteinerius – „varpelius“. Naujasis automobilis yra pritaikytas surinkti trijų skirtingų rūšių atliekas iš marijampoliečių individualių valdų, kurios dabar yra aprūpintos individualioms valdoms skirtais konteineriais mišrioms komunalinėms atliekoms, plastiko ir popieriaus pakuotėms, stiklo atliekoms kaupti.

Pristatydami šią naujovę miestiečiams, už atliekų tvarkymą mieste atsakingų įmonių vadovai patikino, kad šis modernus automobilis atliekoms kaupti – tik pradžia, pradedant taikyti ir daugiau naujovių mieste, tvarkant atliekas.

 

Nuotrauka – suduvosgidas.lt