Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui dėl plastikinių gaminių draudimo bei ribojimo.

Spalio 24 dieną Europos Parlamentas balsavo už tai, kad nuo 2021 m. Europos Sąjungoje būtų uždrausti vienkartiniai plastikiniai daiktai, tokie kaip stalo įrankiai, lėkštės, gėrimų šiaudeliai ir pakeliai, ausų krapštukai bei balionų lazdelės.

Paminėti vienkartiniai plastikiniai daiktai būtų draudžiami, kadangi jiems yra lengvai prieinamų alternatyvų.  Šie plastikai sudaro iki 70 proc. jūrose ir vandenynuose randamų šiukšlių.

Europos Parlamentas taip pat pritarė, kad į draudžiamų vienkartinių plastikinių daiktų sąrašą būtų įtraukti ir okso-degraduojančių plastikų gaminiai bei greito maisto pakuotės iš polistireninio putplasčio.

Pasiūlyta įpareigoti valstybes iki 2025 m. ketvirtadaliu sumažinti kitų plastikinių daiktų, kuriems nėra  lengvai prieinamų alternatyvų, naudojimą, o taip pat skatinti ir jų perdirbimą arba pakartotinį naudojimą. Tai tokie plastikiniai gaminiai kaip vienkartinės mėsainių dėžutės, sumuštinių pakuotės, taip pat vaisių, daržovių, desertų ar ledų pakuotės. Kai kurie kiti plastikai, tokie kaip gėrimų buteliai, turės būti surenkami atskirai, o iki 2025 m. ne mažiau kaip 90 proc. jų privalo būti perdirbama, įsitikinę europarlamentarai.

Planuojama mažinti ir tabako gaminių, tokių kaip plastikiniai cigarečių filtrai, taršą. Tokių atliekų kiekis iki 2025 m. turėtų sumažėti perpus, o iki 2030 m. – 80 proc.

Valstybės taip pat turės užtikrinti ir tai, kad kiekvienais metais būtų surenkama bent pusė paliktų ar pamestų plastikinių žvejybos įrankių, o jų perdirbimo lygis iki 2025-ųjų pasiektų 15 proc. Tokios atliekos sudaro 27 proc. šiukšlių, kurios randamos Europos paplūdimiuose.

Už tokį teisės akto projektą balsavo 571 EP narys, prieš – 53, o 34 susilaikė.