Naujienos

Beata Nicholson – apie atsakingą požiūrį į atliekų rūšiavimą

Žodžiu, mes namie jei ir pykstamės, tai dažniausiai dėl šiukšlių rūšiavimo! Pykomės visi ilgai dėl to, kokio dydžio rūšiavimo dėžė turi būti ir ką į ją dedam, nes tikrai daug paprasčiau plastiką, popierių ir stiklą švystelėti į šiukšlinę, o ne į rūšiavimo dėžę.
Bet rūšiavimas man yra prioritetas! Tikrąja to žodžio prasme man yra silpna ir suka vidurius, kai matau, kad žmonės atmestinai žiūri į šį reikalą! Rūšiuot mane išmokė mano vyras. Kažkada buvau tokia neatsakinga tipinė lietuvė, kuri sakydavo – ai, ką čia rūšiuosi, ką čia pakeisi, pažiūrėk, kiek žmonių aplink nerūšiuoja, ir ką? – Nieko.
Bet gyvenimas Anglijoje ir mano vyras Tomas pakeitė mano požiūrį iš esmės. Dabar aš rūšiavimą laikau išsilavinimo ir atsakingumo požymiu, nes jei gerbi žemę ir aplinką, tikrai esi geresnis žmogus. Pagrindinės mūsų šeimos rūšiavimo taisyklės yra tokios:
Visi sutarėm, kodėl verta rūšiuoti ir ką rūšiuojam – pvz. plaunam grietinės indelius ir plastikines mėsos pakuotes
Užsisakėm atskirus išvežamus konteinerius kieme plastikui, popieriui ir stiklui.
Virtuvėje įsirengėm rūšiavimui skirtą stalčių.
Vis dar niekaip negalime išspręsti žalių atliekų klausimo – gal jūs jau turite sprendimą, ką darote su bulvių lupenomis, bananų žievėmis ir kitomis žaliomis atliekomis ir man patarsite?
Rodos, maži dalykai, bet, mano nuomone, kartojami kasdien, jie tikrai veiksmingi, o ką apie rūšiavimą galvojate jūs?

Žr. – http://bit.ly/2DTG64F